Realizacja zamówienia: 3 dni

Jeśli teraz ukończysz, to zamówienie to otrzymasz za darmo moją elektroniczną książkę ze zdrowymi przepisami (22 przepisy w 9 kategoriach - normlanie w sklepie kosztuje ona 13 zł, a ze zamówieniem dostaniesz ją gratis). Znajdziesz w niej przepisy, które pomogą przy otyłości, zmęczeniu, słabej odporności, problemach z trawieniem, ale także oczyścisz wątrobę i ożywisz swoje ciało. Książkę pobierzesz poprzez link, który będzie znajdował się w mailu potwierdzającym Twoje zamówienie. Ponadto będziesz miała nielimitowany kontakt z Arturem Topolskim (Specjalista Żywienia), który odpowie na wszystkie Twoje pytania. 

 

Dimetylosulfotlenek należy do sulfotlenków. Występuje w postaci bezbarwnej cieczy, która jest higroskopijna lub jako kryształy. Cechą charakterystyczną tego związku chemicznego jest jego polarność- wykazuje ją dzięki odpowiedniej budowie cząsteczki. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie i innych cieczach polarnych. Związek ten posiada wyjątkowo duże właściwości solwatujące. Jest krioprotektantem tj. chroni substancje, które uległy zamrożeniu.

 

Polarność cząsteczki dimetylosulfotlenku sprawia, że jest on doskonałym rozpuszczalnikiem aprotycznym. Właśnie ta cecha DMSO jest najczęściej wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu i nauki np. w spektroskopii . Jest używany w laboratoriach w roli odczynnika chemicznego, w reakcjach polegających na analizie. Znalazł także zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym. DMSO jest składnikiem różnych preparatów, ponieważ wykazuje silne właściwości przeciwzapalne.

 

Dimetylosulfotlenek jest substancją o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych, która często jest wykorzystywana w lekach o konsystencjach maści i żelu w celu:

• zmniejszenia obrzęku i procesów zapalnych związanych z uszkodzeniem urazowym lub chorobowym tkanek,

• poprawy zaopatrzenia miejsca zastosowania w krew,

• bespośredniego stymulowania gojenia się ran,

• dodatkowo działa przeciwbólowo dzięki blokowaniu włókien czuciowych nerwów przewodzących ból.


DMSO znakomicie wchłania się w warstwy skóry oraz w głąb tkanek, nie powodując ich uszkodzeń.

DMSO można mieszać z wodą w każdych proporcjach. Z tego powodu możemy, w zależności od warunków lub potrzeb, przygotowywać różne mieszanki rozcieńczone z dowolną ilością wody. Gdy DMSO stoi w otwartym naczyniu, wchłania nawet wilgoć z powietrza.

DMSO jest najczęściej stosowany w postaci płynnego roztworu wodnego 70-90% - zewnętrznie (na skórę) lub w żelach o różnych stężeniach.

 

Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce w suchym i chłodnym miejscu niedostępnym dla dzieci

Uwaga:

DMSO ulega normalnemu zjawisku krystalizacji i tężeniu w temperaturze poniżej 18°C.

Podgrzewane w rękach lub pozostawione w temperaturze pokojowej wraca do płynnej formy.

 

Nazwa: Dimetylosulfotlenek

Synonimy: DMSO, dimetylu sulfotlenek, dimethyl sulfoxide, metylosulfotlenek, metylosulfinylometan,

Gatunek: Czysty

Czystość: Czysty min. 99,9%

Wzór chemiczny: (CH3)2SO