Realizacja zamówienia: 3 dni

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 500mg najwyższej jakości oleju z kryla (Euphausia Superba)Superba ™.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1000mg oleju z kryla (Euphausia Superba) Superba

192mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut

zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 2 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 60 kapsułek po 596 mg = 35,76g

Informacje o produkcie:

Olej z kryla superba

Kryl (Euphausia superba) jest niewielkim skorupiak z wyglądu przypominającym krewetkę, którego można znaleźć w chłodniejszych wodach oceanów. Kryl służy przede wszystkim jako źródło pokarmu dla innych zwierząt morskich, m.in. wielorybów, fok, pingwinów, kalmarów i ryb. Ten niewielki skorupiak, znany również jako Okiami, był zbierany przez Japończyków jako źródło pożywienia od XIX wieku. Kryl zawdzięcza swoją różową lub czerwoną barwę planktonowi, który służy mu za pokarm. Olej z kryla jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, w tym kwasu eikozapentaenowego EPA oraz kwasu dokozaheksaenowego DHA. Zarówno EPA, jak i DHA występują w formie fosfolipidów, które dostarczają kwasy tłuszczowe bezpośrednio do komórek, dzięki czemu są lepiej przyswajalne. Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju rybim nie występują w formie fosfolipidów i nie są tak dobrze wchłaniane, jak te zwarte w oleju z kryla. Oprócz tego, olej z kryla zawiera jeden z najsilniejszych naturalnych przeciwutleniaczy, tj. astaksantynę.

Olej rybi zazwyczaj zawiera wykrywalny poziom toksyn, głównie rtęć, natomiast olej z kryla nie. Wynika to z położenia kryla morskiego łańcuchu pokarmowym, ponieważ te małe stworzenia żywią się wyłącznie fitoplanktonem nie zawierającym rtęci, dlatego uważa się, że kwasy tłuszczowe omega-3 pochodzące z kryla są jednymi z najbezpieczniejszych na świecie.

Olej z kryla zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, które wspomagają utrzymanie zdrowego serca oraz promują prawidłowe krążenie, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstawania zawału serca, udaru, nadciśnienia tętniczego i innych chorób układu krążenia. Kwasy tłuszczowe omega-3, w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, obniżają poziom triglicerydów oraz "złego" cholesterolu we krwi, a podnoszą poziom "dobrego" cholesterolu. Olej z kryla jest źródłem astaksantyny, która również wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, a ponadto wzmacnia poziom ochrony oczu, przeciwdziała procesom starzenia się skóry oraz zwiększa ochronę przeciwko promieniowaniu UV.

Kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w oleju z kryla odpowiadają za poprawne funkcjonowanie mózgu dorosłych, dzieci i niemowląt. Ludzki mózg składa się w co najmniej 60 procentach z tłuszczu, w który najobficiej występującym kwasem tłuszczowym jest DHA. Kwas dekozaheksaenowy odgrywa kluczową rolę strukturalną i funkcjonalną dla zdrowia mózgu, a jego poziom spada w sposób naturalny w trakcie procesu starzenia. Wiele badań wskazuje na to, że EPA i DHA wspierają pamięć i koncentracje oraz poprawiają nastrój, a także odpowiadają za prawidłowe procesy poznawcze.

Oleju z kryla zawiera fosfolipidy, które biorą udział w procesie produkcji hormonów, dzięki czemu następuje zachowanie równowagi hormonalnej podczas cyklu miesiączkowego. Okazuje się, że olej z kryla jest skuteczniejszy od oleju rybiego w łagodzeniu typowych objawów związanych z cyklem menstruacyjnym, takich jak tkliwość piersi, stres i rozdrażnienie. Oprócz tego, suplementacja oleju z kryla pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów, dzięki czemu zakres ruchu nie ulega zmniejszeniu.