Realizacja zamówienia: 3 dni

Zalecana dzienna dawka Suszonych owoców żurawiny:

Sugeruje się spożycie dzienne dwóch łyżek (30g) suszonej żurawiny, jednak w zależności od preferencji może być więcej lub

mniej.

Składniki Żurawiny suszonej:

Suszone owoce żurawiny amerykańskiej w jakości premium (Vaccinium macrocarpon), sok z trzciny cukrowej, olej

słonecznikowy.

Opakowanie Żurawiny suszonej zawiera:

500g suszonych owoców żurawiny amerykańskiej w jakości premium

Zastrzeżenia prawne:

Nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Suplementy diety mogą krótkookresowo zredukować skutki niewłaściwego

odżywiania. Produkt nie może być stosowany jako substytut różnorodnej i zrównoważonej diety.

Jeśli Suszone owoce żurawiny to tylko od HANOJU:

Podstawą filozofii Hanoju jest pozyskiwanie produktów z najlepszych źródeł. Dzięki temu są one skuteczne w działaniu oraz w

pełni bezpieczne.

HANOJU Premium owoce żurawiny amerykańskiej zostały pozyskane z tradycyjnych i wnikliwie kontrolowanych plantacji w Stanach Zjednoczonych. Po każdym zbiorze żurawina jest dokładnie suszona, a następnie sortowana, by w kolejnym etapie móc zostać zanurzona w soku z trzciny cukrowej oraz oleju słonecznikowym. Te wszystkie działania dają dopiero gwarancję doskonałej ochrony przed zepsuciem.

Owoce żurawiny amerykańskiej zawsze cenione były za swoje działanie na zakażenia układu moczowego. To wszystko zasługa zawartego w żurawinie kwasu hipuronowego. Skutecznie zapobiega on przyleganiu bakterii Esherichia coli do ścianek układu moczowego. Ważna jest również funkcja cytrynianów, które zapobiegają powstawaniu kamieni nerkowych.

Jednak to tylko jedno z pozytywnych działań tych małych, niepozornych owoców. Dzięki ogromnemu bogactwu witamin (w tym witamin C, A, B1, B2, P), dużej zawartości błonnika (dostarcza aż 5,7g / 100g błonnika pokarmowego, czyli szklanka suszonej żurawiny zawiera porównywalną ilość błonnika co duże jabłko) oraz soli mineralnych (wapnia, fosforu, miedzi, jodu i żelaza) ma także świetny wpływ na nasz układ pokarmowy, odpornościowy i wiele innych.

Suszona żurawina – działanie profilaktyczne:

Zakres działań profilaktycznych żurawiny jest bardzo szeroki. Z pewnością zalecana jest ona dla osób z problemami dróg moczowych, anemikom, kobietom w okresie menopauzy oraz osobom, chcącym oczyścić i usprawnić funkcjonowanie organizmu. Ale to nie wszystko. Poniżej znajdą Państwo szereg pozytywnego działania żurawiny.

Owoce żurawiny podnoszą poziom zdrowego cholesterolu, którego niskie stężenie jest powszechnie znanym czynnikiem ryzyka chorób układu sercowo naczyniowego. Chronią przed wrzodami żołądka, w znaczący sposób wspomagając niszczenie bakterii H. pylori, wywołujących chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy.

Wzmacniają także nasze zęby i dziąsła, chroniąc przed wytwarzaniem się płytki nazębnej. Dzięki działaniu moczopędnemu, suszone owoce żurawiny świetnie pomagają w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu. Jest to przydatne np. w redukcji opuchnięcia nóg.

Poprzez bycie bardzo silnym przeciwutleniaczem, żurawina zalecana jest także do profilaktyki nowotworów, reumatyzmu czy zaćmy. Jest także doskonałym antyseptykiem (według amerykańskich naukowców suszona żurawina niszczy aż 80% drobnoustrojów, w tym również tych odpornych na antybiotyki). Przyspiesza odtruwanie organizmu oraz jego oczyszczanie z toksyn.

Zaledwie 100g żurawiny zawiera także 2 razy więcej antyoksydantów niż czarne jagody, a 12 razy więcej niż maliny i jeżyny. Owoce żurawiny mają również właściwości probiotyczne. Wspomagają one wzrost dobroczynnej mikroflory jelitowej, niszcząc bakterie szkodliwe.

Suszona żurawina zawiera także kwas chinowy. Obecność tego kwasu sprawia, że mocz ma odczyn lekko kwaśny, zapobiega tym samym łączeniu jonów wapnia i fosforu, chroniąc przed powstawaniem kamieni nerkowych.

Owoce żurawiny są dużo zdrowsze niż wszelkie sztuczne suplementy diety, a już na pewno lepiej wchłanialne. Te owoce to zastrzyk witamin i energii dla naszego organizmu prosto z natury!