Realizacja zamówienia: 3 dni

Dlaczego Mangan dwuwartościowy MSE?
Firma MSE dr Enzmann jest wiodącym producentem preparatów mitochondrialnych w Niemczech. Od 40 lat nieustannie tworzy najwyższej jakości preparaty oraz gwarantuje niezmienność składu. Skuteczność preparatów potwierdzają badania naukowe.
100 % naturalny preparat Mangan dwuwartościowy MSE-  to mangan pozyskany  z mikroalgi  spiruliny platensis i uzupełniony o jej właściwości.
Mangan dwuwartościowy MSE jest bardzo dobrze tolerowany, nie zawiera drożdży, żelatyny, kazeiny, laktozy, glutenu, soi  i barwników.
Mangan dwuwartościowy MSE ma najwyższą gwarantowana skuteczność wchłaniania
Algi zawarte w preparacie nie są pozyskiwane z morza lecz z jezior sodowych- dzięki temu są ubogie w jod i odpowiednie dla osób wrażliwych na ten pierwiastek.
Polecany weganom i wegatarianom
Najwyższy  stopień czystości i dobra przyswajalność gwarantowane przez Niemieckie Laboratorium MSE i zespół badawczy  dr Franza Enzmanna.

preparat produkowany zgodnie z GMP- stosowanie preparatów produkowanych zgodnie z GMP gwarantuje, że otrzymujecie Państwo określone substancje w dawkach zgodnych z informacją podaną na opakowaniu.

 

Mangan dwuwartościowy MSE

Mangan dwuwartościowy MSE jest związany organicznie przez aminokwasy (cegiełki budulcowe białka) histydynę i cysteinę z  mikroalgą  spiruliną  platensis. Aby poprawić przyswajanie dwuwartościowego manganu  wybrano jego organiczną formę z mikroalgi spiruliny platensis. Tabletki prasowane są z wysuszonych alg. Dzięki temu Mangan dwuwartościowy MSE  jest czysto naturalnym, roślinnym suplementem diety o podwyższonej zawartości manganu  oraz wzbogaconym o  ponad 50 różnorodnych naturalnych składników mikroalgi spiruliny platensis. Mangan dwuwartościowy MSE  to preparat naturalny o najwyższej jakości, czystości i biodostępności. 

 

Właściwości manganu:

Mangan przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego

Mangan przyczynia się do utrzymania zdrowych kości

Mangan pomaga w prawidłowym tworzeniu tkanek łącznych

Mangan pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym

 

Mikroalga Spirulina platensis MSE

Mikroalgi  Spirulina platensis są uważane przez specjalistów do spraw żywienia za wysokowartościowy składnik pożywienia. Znane są ze swojego szerokiego spektrum zawartości  makro- i mikroskładników odżywczych; takich jak: białko (do 65%), witaminy (przede wszystkim witamina B12), składniki mineralne i pierwiastki śladowe; jak chlorofil. Ponieważ spirulina platensis MSE pozyskiwana jest z jezior sodowych, a nie z mórz, jest ona uboga w jod  i tym samym odpowiednia dla osób wrażliwych na jod. Dla  polepszenia absorbcji  niektórych pierwiastków śladowych dodaje  się kultury spiruliny i tym samym wiąże je biologicznie. Preparat  MANGAN II MSE jest  biologicznie związany ze spiruliną platensis.

Jedna tabletka MANGANU II MSE zawiera 500 mg spiruliny platensis w skład której wchodzi: 

1 mg organicznego manganu II

60-65% (300-325mg) białka roślinnego

około 14% (70 mg) węglowodanów

3,5 – 6,5 % ( 17,5 -32,5 mg) tłuszczów

do 7%  (35mg) składników mineralnych

witaminy

pierwiastki śladowe

chlorofil

 

Przeznaczenie produktu

Mangan jest pierwiastkiem śladowym i składnikiem co najmniej 60 ważnych enzymów naszego organizmu, m.in. mitochondrialnej dysmutazy ponadtlenkowej. Posiada właściwości antyoksydacyjne, wspomaga budowę kości i tkanki łącznej. Pierwiastek ten został organicznie związany z mikroalgą Spiruliną platensis. Spirulina kumulowana jest w jeziorach sodowych i jest uboga w jod.

Skład: 1 tabletka zawiera 500 mg Spiruliny platensis z 1 mg organicznego manganu, substancja powlekająca: Hydroxypropylometyloceluloza

Sposób użycia: 2 tabletki (2 mg manganu) dziennie popijając wystarczającą ilością wody. Najlepiej spożywać przed lub podczas posiłku. Dzienna porcja stanowi 100% zalecanego dziennego spożycia określonego przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2007 r. w sprawie składu i oznakowania suplementów diety. Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać. MANGAN II MSE nie zawiera drożdży, żelatyny, kazeiny, laktozy, glutenu, soi i barwników. Dla diabetyków: 1 tabletka odpowiada 0,006BE