Realizacja zamówienia: 3 dni

MorgenStund:

to bezglutenowa, smaczna kaszka z prosa i gryki, z amarantem, ananasem, jabłkiem, pestkami dyni, słonecznikiem i słodkimi migdałami, którą przygotowuje się z wodą. Nie zawiera laktozy, dodatku cukru, konserwantów, sztucznych; wzmacniaczy smaku, barwników i aromatów, wypełniaczy i substancji słodzących oraz emulgatorów.

Ze względu na bogactwo składników odżywczych i wysoką zawartość błonnika posiłek ten jest szczególnie polecany dla osób starszych, będących na diecie przeciw grzybiczej oraz sportowców. Idealnie nadaje się również dla tych, którzy chcą lub muszą zrezygnować z glutenu, ponieważ zamiast ziaren zawierających gluten zawiera bogate w substancje mineralne, zasadotwórcze ziarna: prosa, gryki i amarantu. Kaszka MorgenStund może być także podawana dzieciom od 10-tego miesiąca życia.

Proso:

 ze względu na wysoką zawartość krzemu, jest idealnym „upiększaczem”, a więc jest ważne dla zachowania i regeneracji: pięknej skóry, włosów i paznokci. Ponadto proso stanowi cenne roślinne źródło żelaza.

Gryka:

 ma pozytywny wpływ na naczynia krwionośne i z powodzeniem wspiera leczenie żylaków. Ze względu na wysoką jakość białka traktuje się ją jako odżywkę dla układu nerwowego (komórek mózgu i połączeń nerwowych) w celu podniesienia zdolności uczenia się i koncentracji.

Amarant:

 - "ziarno mocy", jest używany przez wielu sportowców w celu zwiększenia wydajności i wytrzymałości fizycznej. Amarant zawiera szczególnie wartościowe białko i jest ważnym źródłem wapnia.

Słodkie migdały:

, które już Hildegard von Bingen nazwała prawdziwymi "paczkami odżywczymi". Ich spożycie zmniejsza ryzyko rozwoju chorób układu krążenia.

Nasiona słonecznika:

 są ważnym źródłem witaminy E, która chroni błony komórkowe i wspiera kształtowanie tkanek, w tym mięśniowej. Nasiona słonecznika wzmacniają serce i układ krążenia oraz kostny. Zapobiegają krwawieniu dziąseł i paradontozie.

Ananas:

 jest bardzo bogaty w enzymy poprawiające trawienie. Przyczynia się do ujędrnienia skóry i wzmocnienia tkanki łącznej oraz zapobiega powstaniu przedwczesnych zmarszczek.

Jabłka:

 charakteryzują się niezwykle dużą zawartością substancji witalnych. Ze względu na dużą ilość błonnika poprawiają trawienie i chronią przed rakiem okrężnicy oraz pomagają obniżyć poziom cholesterolu i chronią przed chorobami układu krążenia.

Nasiona dyni:

 działają przeciwskurczowo, wzmacniają mięśnie pęcherza moczowego i mają pozytywny wpływ na prostatę. Ponadto spierają układ odpornościowy. Obniżają ciśnienie krwi i wspomagają leczenie chorób skóry i błon śluzowych.

Skład:

Informacje o wartościach
na 100 g
Woda
9,1 g

Związki mineralne

1,39 g

Proteiny całkowite

12,9 g

Tłuszcz całkowity

7,3 g

Jednonienasycone kwasy tłuszczowe

2,27 g

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe

3,12 g
Węglowodany
62,5 g

W tym fruktoza

13,01 g

Substancje balastowe

6,8 g
Gluten
< 0,30 mg

Jednostka obliczeniowa

5,21 BE
Kalorie
367 kcal/ 1552 kJ


Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...