Realizacja zamówienia: 3 dni

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1600 mg L- karnozyny.

400mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut

zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 60 kapsułek po 500mg = 30g

 Informacje o produkcie:

Karnozyna, L-karnozyna

Karnozyna jest dipeptydem, który składa się z dwóch aminokwasów - alaniny i histydyny. Organizm jest zdolny do syntezy karnozyny, która występuje w wysokim stężeniu w mięśniach szkieletowych oraz w mózgu. Naturalnym źródłem tego dipeptydu są produkty zwierzęce, zwłaszcza wołowina, wieprzowina i kurczak, dlatego osoby stosujące dietę wegetariańską mają znacznie niższy poziom tego związku w organizmie. Karnozyna wykazuje silnie właściwości przeciwutleniające, a także zapobiega procesowi glikacji. W przeciwieństwie do innych aminokwasów, L-karnozyna jako związek przeciwutleniający ma możliwość działania, nawet jeśli komórki organizmu są atakowane przez wolne rodniki, co uniemożliwia ich dalsze lub całkowite zniszczenie. Mówi się, że suplementy diety z karnozyną mogą przedłużać długość życia.

L-karnozyna zapobiega glikacji, losowemu procesowi, który ma miejsce w momencie, gdy cząsteczka białka wiąże się z cząsteczką cukru, co skutkuje pewnym upośledzeniem funkcji organizmu. Karnozyna jako przeciwutleniacz chroni przed uszkodzeniami tkanek i narządów, które spowodowane są przez czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Czynniki wewnętrzne obejmują niewystarczającą podaż L-karnozyny, a czynniki zewnętrzne to wolne rodniki, które powodują uszkodzenia na poziomie komórkowym. Oprócz osób, które nie spożywają produktów zwierzęcych na niedobór L-karnozyny mogą być również narażone osoby w podeszłym wieku, ponieważ wykazują one zmniejszoną zdolności do jej wytwarzania.

L-karnozyna chroni mózg przed starzeniem, ponieważ hamuje produkcję utleniaczy i azotu, substancji, które powstają w wyniku działania wolnych rodników. Dodatek L-karnozyna odgrywa istotną rolę w zmniejszaniu ilości substancji toksycznych w mózgu oraz zapobieganiu wystąpienia choroby Alzheimera, choroby Parkinsona i innych chorób neurologicznych. Ponadto, karnozyna pomaga w obniżaniu poziomu "złego" cholesterolu (LDL), który odkłada się na ścianach tętnic i zwiększa ryzyko udarów mózgu, zawałów serca i innych chorób układu sercowo-naczyniowego. L-karnozyna zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, ponieważ zwiększa liczbę komórek wydzielających insulinę w trzustce oraz pomaga kontrolować poziomu cukru we krwi, co zapobiega procesowi glikacji.

Właściwości przeciwutleniające oraz przeciwzapalne karnozyny wspierają syntezę DNA i zatrzymują proces niszczenia DNA, a także utrudniają metabolizm komórek nowotworowych oraz pomagają zapobiegać ich przenoszeniu się, czyli przerzutom. L-karnozyna pomaga również w pozbyciu się Helicobacter pylori, bakterii związanej z wieloma chorobami górnego odcinka przewodu pokarmowego, m.in. wrzodami żołądka. Z uwagi na właściwości antyglikacyjne, L-karnozyna wspomaga ochronę soczewek oczu przed powstawaniem zaćmy i zapobiega utracie wzroku. Działanie zapobiegawcze karnozyny w stosunku do wystąpienia cukrzycy również odnosi się do oczu, ponieważ cukrzyca jest czynnikiem ryzyka rozwoju zaćmy. Ponadto, karnozyna wspomaga gojenie się ran.

Polecamy