Realizacja zamówienia: 3 dni
 

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 500 mg L-lizyny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia: 2000 mg L-lizyny

 

Właściwości L-lizyny:

L-lizynajest aminokwasem egzogennym, co oznacza, że nie jest syntetyzowana przez nasz organizm i musi być dostarczany wraz z pożywieniem. Pokarmy, które są bogate w L-lizynę obejmują produkty wysokobiałkowe, m.in. orzechy, czerwone mięso, jaja, mleko, ser, fasolę, czy też sardynki. Niektórzy ludzie, zwłaszcza sportowcy, kulturyści, wegetarianie i weganie potrzebują dodatkowego źródła L-lizyny - suplementów diety.  Aminokwasy, w tym L-lizyna, będące ważnym elementem budulcowym białka, są niezbędne do prawidłowego rozwoju i wzrostu chrząstki, syntezy nukleotydów (budujących DNA) oraz laktacji. Ponadto, lizyna bierze udział w odnawianiu tkanek, wytwarzaniu hormonów i enzymów oraz przeciwciał, a także wpływa na przemianę tłuszczową.

 

L-lizyna jest aminokwasem potrzebnym do syntezy L-karnityny, substancji, która jest odpowiedzialna za konwersję kwasów tłuszczowych w energię, czyli za spalanie tkanki tłuszczowej. L-karnityna nie tylko spala zbędną tkankę tłuszczową, ale jest także przeciwutleniaczem, usuwa nadmiar żelaza, ołowiu i kadmu oraz stabilizuje błony komórkowe. Ponadto, L-lizyna bierze udział w syntezie kolagenu, który buduje strukturę skóry, kości, chrząstek oraz tętnic, w wyniku czego L-lizyna wpływa na układ kostno-stawowy i układ krwionośny, a także wspomaga gojenie się ran i regenerację tkanek. L-lizyna jest również istotna dla zachowania zdrowych kości, zwłaszcza w okresie około- i pomenopauzalnym, ponieważ ułatwia wchłanianie wapnia, przez co umożliwia mineralizację kośćca.

 

L-lizyna ma również wpływa na układ odpornościowy, może zapobiegać grypie i przeziębieniom, a przede wszystkim wpływa korzystnie na leczenie zakażeń wirusowych, w szczególności wirusa opryszczki Herpes simplex. Jednak istnieje jeden warunek - dieta bogata w L-lizynę powinna być uboga w argininę, ponieważ arginina ułatwia namnażanie wirusa, a lizyna hamuje ten proces. Lizyna wchodzi w skład związku o nazwie galanina, który odpowiada za wydzielanie niektórych hormonów przysadkowych (np. hormonu wzrostu), wpływa na wydzielanie insuliny oraz motorykę przewodu pokarmowego, a także jest odpowiedzialny za odczuwanie bólu i bierze udział w procesach pamięci.   Ponadto, L-lizyna może pomóc w leczeniu lęku wywołanego przewlekłym stresem, dzięki zwiększeniu poziomu serotoniny. Serotonina jest hormonem znajdują się w naszym mózgu, który reguluje nastrój,  dlatego niski poziom tego hormonu prowadzi do ciężkiej depresji, tak więc L-lizyna skutecznie pomaga obniżyć poziom lęku.

 

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut

zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

 

Sposób użycia:  4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

 

O tej L-lizinie napisałem artykuł. Kliknij tutaj, aby go przeczytać!

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...