Realizacja zamówienia: 3 dni

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 400 mg ekstraktu z korzenia Chang Shan (Dichroa Febrifuga)

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1600 mg ekstraktu z korzenia Chang Shan (Dichroa Febrifuga) 
400mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

Sposób użycia: 4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

Chang Shan (Dichroa febrifuga)

Chang shan jest wiecznie zielonym krzewem rosnącym głównie w Nepalu i Tybecie. Roślina charakteryzuje się niebieskimi kwiatami oraz metalicznie niebieskimi owocami i niekiedy nazywany jest hortensją. Surowcem leczniczym jest korzeń rośliny. Przez prawie 2000 lat Chińczycy stosowali wyciąg z korzenia głównie w leczeniu malarii i gorączki. Halofuginon, związek będący bioaktywnym składnikiem ekstraktu z korzenia, może być stosowany również w zwalczaniu wielu innych chorób autoimmunologicznych.

Halofuginon (HF) w odpowiedzi na stres uruchamia szereg reakcji, które blokują powstawanie szkodliwych komórek odpornościowych, zwanych komórkami Th17, które mają wpływ na rozwój wielu chorób autoimmunologicznych, m.in. cukrzycy typu I (młodzieńczej), stwardnienia rozsianego, reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycy, choroby Crohna. Uważa się, że halofuginon może być również wykorzystywany do produkcji środków, które znajdą zastosowanie w leczeniu twardziny (stwardnienia skóry i tkanek). Profesor Malcolm White z Harvard School of Dental Medicine twierdzi, że HF zapobiega reakcji autoimmunologicznej, ale bez tłumienia normalnej reakcji immunologicznej.  Bioaktywny składnik Dichroa febrifuga okazał się głównym środkiem, który jest pomocny w walce z nawet najtrudniejszymi przypadkami malarii w całej Azji. Wodny ekstrakt z korzenia Dichroa febrifuga hamuje różne czynniki prozapalne, w tym NF kappa B, interleukiny IL-6, interleukiny IL-1 beta, które są związane z zachorowaniem choroby zapalne. Dalsze analizy wykazały, że halofuginon bierze udział w aktywacji genów zaangażowanych w nowo odkryty szlak sygnalizujący AAR, który daje znać komórkom organizmu o konieczności oszczędzania zasobów. W momencie, gdy komórka wyczuje, że ilość aminokwasów potrzebnych do budowy białek jest ograniczona, szlak sygnalizujący AAR zablokuje sygnał promujący stan zapalny.

Oprócz zdolności do blokowania odpowiedzi autoimmunologicznej stwierdzono również, że ekstrakt z korzenia chang shan można stosować się w celu zahamowania tworzenia się blizn i tkanki bliznowatej.  

Polecamy