Model: hanoju112
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Hanoju

Składniki konopi organicznej:

100% biologiczny czysty konopny proszek proteinowy w postaci tabletek, bez dodatków. Produkt bezglutenowy.

Opakowanie zawiera:

300 tabletek po 500mg = 150g

Zalecana dzienna dawka konopi organicznej:

Do 10 tabletek dziennie, popić dużą ilością wody. Najlepiej zażywać pół godziny przed posiłkiem.

Uwagi na temat suplementów diety:

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Suplementy diety pomagają zbilansować niedobory składników odżywczych

w krótkim okresie, ale nie stanowią alternatywy dla zharmonizowanej diety opartej na różnorodnych składnikach.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Informacja dla alergików i wegetarian:

Oryginalne produkty HANOJU są bezpieczne i łatwo przyswajalne przez organizm. Nie zawierają dodatku cukru, glutenu, ani

chemicznych barwników i aromatów.

konopia organiczna bio

Konopia organiczna – działanie i skład:

Siemię konopne (nasiona konopi)

Siemię konopne to inna nazwa nasion konopi siewnej Cannabis sativa. Konopie siewne są powszechnie mylona z konopiami indyjskimi, ponieważ należą do tej samej rodziny, jednak te dwie rośliny różnią się od siebie przede wszystkim poziomem THC, który jest głównym związkiem psychoaktywnym zawartym w konopiach. Konopie siewne zawiera mniej niż 1% THC, natomiast konopie indyjskie zawiera do 20% THC lub więcej. Nasiona konopi siewnej są bardzo uniwersalnym i bogatym w składniki odżywcze surowcem roślinnym, które mogą być używane do wytwarzania wielu różnych produktów. Łuskane nasiona konopi zawierają około 35% białka, około 47% tłuszczu,  około 12% węglowodanów oraz około 6% błonnika. Siemię konopne zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które są kluczowe dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia. Żadna inna roślina nie posiada niezbędnych aminokwasów w tak lekkostrawnej formie, ani tak doskonałej proporcji kwasów tłuszczowych omega-6 (kwas linolowy, kwas gamma-linolenowy) do omega-3 (kwas alfa-linolenowy). Oprócz tego, nasiona konopi charakteryzują się dużą zawartość witaminy E (trzy razy większą niż len) oraz minerałów (fosfor, potas, magnez, cynk, żelazo, siarka).

Nasiona konopi wpływają na zachowanie zdrowego układu sercowo-naczyniowego, w tym wspierają utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu oraz kwasów tłuszczowych w organizmie. Większość specjalistów uważa, że najbardziej korzystna dla organizmu jest proporcja 3:1 kwasów tłuszczowych omega-6 do kwasów tłuszczowych omega-3. Właściwa proporcja tych kwasów tłuszczowych jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz zapobiega powstawaniu m.in. miażdżycy tętnic, zawału serca i udarów mózgu. Wysoka zawartości błonnika w nasionach konopi dodatkowo wzmacnia serce, ponieważ usuwa nadmiar cholesterolu ze ścian tętnic. Jednym z wielu korzystnych aspektów ze spożywania nasion konopi jest również działanie kojący i relaksujące na cały organizm, co wiąże się z wysoka zawartość minerałów, w tym magnezu i żelaza. Magnez stymuluje syntezę serotoniny, dzięki czemu zapobiega depresji i reguluje ciśnienie krwi, a także jest ważnym elementem budulcowym kości. Natomiast żelazo, pierwiastek, który jest integralną częścią budowy czerwonych krwinek w organizmie człowieka zapobiega wystąpieniu anemii.

Kwas gamma-linolenowy, który znajduje się w niewielu produktach żywnościowych, wspiera zachowanie równowagi hormonalnej oraz wspiera zdrowie w okresie menopauzy. Nasiona konopi zawierają ponadto wszystkie niezbędne aminokwasy, które tworzą kompletne białko niezbędne do tworzenia nowych tkanek w organizmie oraz wzmocnienia mięśni. Nasiona konopi są wspaniałym źródłem błonnika pokarmowego, zarówno frakcji nierozpuszczalnej, jak i rozpuszczalnej w stosunku 4:1. Frakcja nierozpuszczalna reguluje wypróżnienia, a tym samym zmniejsza objawy biegunki i zaparcia, natomiast frakcja rozpuszczalna daje poczucie sytości, pomaga kontrolować stężenie cukru we krwi, reguluje stężenie cholesterolu oraz stanowi pożywkę dla pożytecznych bakterii w jelitach. Wszystko to sprawia, że błonnik zawarty w nasionach konopi przyczynia się do zmniejsza masy ciała oraz zwiększa efektywne wchłanianie składników odżywczych. Bogactwo składników odżywczych, witamin i minerałów w nasionach konopi, a także związków fenolowe, błonnik oraz niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych wpływa korzystnie na cały system immunologiczny chroniąc organizm przed różnymi chorobami.

Jeśli Organiczne wysokobiałkowe siemię konopne to tylko od HANOJU:

Podstawą filozofii Hanoju jest pozyskiwanie produktów z najlepszych źródeł. W przypadku produktów organicznych czystość środowiska, z którego są one pozyskiwane ma decydujące znaczenia dla skuteczności oraz bezpieczeństwa końcowego produktu. Bezpieczeństwo i jakość warte są swojej ceny.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...