Realizacja zamówienia: 3 dni

DR. ENZMANN Triamit-B MSE 180 kaps. - 50 mg witaminy B3 w postaci niacynamidu 


Dlaczego TRIAMIT-B ® MSE?

Firma MSE dr Enzmann jest wiodącym producentem preparatów mitochondrialnych w Niemczech. Od 40 lat nieustannie tworzy najwyższej jakości preparaty oraz gwarantuje niezmienność składu. Skuteczność preparatów potwierdzają badania naukowe.

preparat zawiera witaminę B3 w postaci niacynamidu. Postać ta jest wyjątkowo dobrze  tolerowana i  nie powoduje w przeciwieństwie do preparatów z kwasem nikotynowym zjawiska ,,flusch”  (zaczerwienienie skóry spowodowane rozszerzeniem naczyń krwionośnych).

najwyższa skuteczność wchłaniania

1 kapsułka TRIAMIT-B® MSE  uzupełnia w 100% dzienne zapotrzebowanie naB3.

nie zawiera kazeiny, glutenu, drożdży

1 kapsułka odpowiada 0,01 BE

preparat tworzony zgodnie z  GMP- stosowanie preparatów produkowanych zgodnie z GMP gwarantuje, że otrzymujecie Państwo określone substancje w dawkach zgodnych z informacją podaną na opakowaniu. 

 

Niacynamid w dawce 50mg.

Witamina B3 w postaci niacynamidu  jest wyjątkowo dobrze tolerowana w zalecanych ilościach.Nie powoduje w przeciwieństwie do preparatów z kwasem nikotynowym zjawiska ,,flusch”  (zaczerwienienia skóry spowodowanego rozszerzeniem naczyń krwionośnych).

Wysoka dawka zapewnia skuteczność stosowania (1 kapsułka TRIAMIT-B® MSE  uzupełnia w 100% dzienne zapotrzebowanie na witaminę B3 i  skutecznie eliminuje niedobory tej substancji w organizmie). 

Triamit B MSE jest monopreparatem, przez co gwarantuje precyzyjne uzupełnienie niedoborów wyłącznie niezbędnej substancji.

 

Witamina B3 - nieodzowna dla prawidłowego funkcjonowania komórek


Witamina B3 występuje we wszystkich komórkach naszego organizmu. 
Jest istotnym  kamieniem budulcowym koenzymów. Uczestniczy w wielu reakcjach enzymatycznych podczas przemiany materii, a także w procesach wytwarzania energii w mitochondriach.
Odgrywa istotną rolę w obronie przed niebezpiecznymi związkami tlenu, tzw. wolnymi rodnikami oraz współdziała w przekształcaniu Q10 w specjalną formę, działającą aktywnie w walce z wolnymi rodnikami. Niacynamid ochrania komórki nerwowe i jest nieodzowny dla ich prawidłowego funkcjonowania.

Na baczności powinny się mieć zwłaszcza osoby spożywające niewielkie ilości mięsa i wegetarianie, ponieważ niacynamid występujący w wielu produktach zbożowych jest w formie wiązanej, w której jest niekorzystnie wchłaniany przez jelita.

Odpowiednie zaopatrzenie organizmu w niacynamid przyczynia się do trwałej i wysokiej wydajności naszych komórek.

 

Właściwości witaminy B3:

przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego

pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego

pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych

pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu  błon śluzowych

pomaga zachować zdrową skórę

przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

 

Przeznaczenie produktu

TRIAMIT B® MSE zawiera niacynamid (witaminę B3), która jako cegiełka koenzymu Q10 uczestniczy w licznych reakcjach enzymatycznych naszej przemiany materii, przede wszystkim w produkcji energii w elektrowniach naszych komórek – mitochondriach. Niacynamid przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Ponadto pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, jak również w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Ma dobroczynny wpływ na skórę oraz kondycję błon śluzowych.

Skład i sposób użycia

Skład: 
substancja czynna: niacynamid - amid kwasu nikotynowego (20,6g/100g); substancje pomocnicze: laktoza, żelatyna; substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu; barwnik: dwutlenek tytanu.

Sposób użycia: :
1 kapsułka dziennie. Najlepiej spożywać podczas posiłku popijając wystarczającą ilością wody. Dzienna dawka kapsułka zawiera 50 mg niacynamidu (277 % zalecanego dziennego spożycia określonego przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2007 r., w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety. Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nie należy podawać dzieciom poniżej 10 roku życia. Triamit-B MSE nie zawiera kazeiny, glutenu, drożdży. Zawiera laktozę.Dla diabetyków: 1 kapsułka odpowiada 0,01 BE.