Realizacja zamówienia: 3 dni

Wraz z tym zamówieniem otrzymasz w prezencie darmowy poradnik ze specjalnymi przepisami/poradami, które poprawią Twoje zdrowie. Ponadto będziesz miała nielimitowany kontakt z Arturem Topolskim (Specjalista Żywienia), który odpowie na wszystkie Twoje pytania. Szczegóły w mailu potwierdzającym Twoje zamówienie. UWAGA: Poradnik jest w wersji elektronicznej do pobrania poprzez link w mailu potwierdzającym zamówienie. 

 

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

300 mg kolagenu Peptan F (pozyskiwany z ryb morskich)

200 mg fermentowanego kwasu hialuronowego

200mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut

zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 2 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 60 kapsułek po 350mg = 21g

Kwas hialuronowy i kolagen są nie­zbędnymi budulcami skóry, których poziom spada wraz z wiekiem i które odpowiadają za nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry.


Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu. Znajduje się w całym ciele. Wypełnia przestrzeń międzykomórkową, a w skórze stanowi ponad 50% , doskonale nawilża. Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego drastycznie maleje. Nasza skóra starzeje się, a po 40 roku życia mamy już go o połowę mniej. Kwasu hialuronowego ubywa, a nasza skóra wiotczeje, traci sprężystość i przybywa nam zmarszczek. Utrata kwasu hialuronowego powoduje, że skóra traci zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Jeżeli ilość tego ważnego składnika obniża się, objawy starzenia stają się coraz bardziej widoczne. Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów przeciwzmarszczkowych i liftingujących.

Kolagen, najobficiej występujące białko w organizmie, należy do rodziny białek fibrylarnych, które są głównym składnikiem macierzy zewnątrzkomórkowej organizmów zwierzęcych. W rzeczywistości, kolagen stanowi około 30 procent wszystkich białek w organizmie i znajduje się w naszych mięśniach, kościach, skórze oraz ścięgnach. Cząsteczka kolagenu składa się z aminokwasów, takich jak arginina, glutamina, glicyna i proliny, które tworzą włókna kolagenowe. Kolagen jest odpowiedzialny za utrzymanie wytrzymałości oraz strukturalnej integralności tkanek i narządów. Utrzymanie zdrowej, jędrnej i gładkiej skóry oraz odnowa komórek skóry wiąże się z odpowiednią ilością kolagenu w organizmie, który jest również odpowiedzialny za utrzymanie zdrowych ścięgien, więzadeł oraz stawów. Produkcja kolagenu zaczyna naturalnie spadać już po 25 roku życia i z każdym kolejnym rokiem spada o 1 procent. Inne czynniki, takie jak dieta o wysokiej zawartości cukru, palenie tytoniu i nadmierna ekspozycji na słońce, również mogą przyczyniać się do obniżania poziom kolagenu w organizmie. Spadek ilości kolagenu wiąże się z powstawaniem zmarszczek, zwiotczeniem skóry, osłabienie ścięgien, więzadeł oraz chrząstek w stawach. Przyjmowanie suplementów z kolagenem może pomóc zwiększyć poziom kolagenu w organizmie, co poprawia strukturę ścięgien, więzadeł, stawów i skóry. Oprócz tego wykazano, że kolagen może wspierać lepszą przemianę materii, podwyższa poziom energii i pomaga utrzymać zdrową tkankę mięśniową.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...