Realizacja zamówienia: 3 dni

Suplement diety zawierający w jednej tabletce 400mg ekstraktu z grzyba Cordyceps Sinensis standaryzowany na

wysoką 50% zawartość polisacharydów.

Informacje podstawowe:

Cordyceps, Maczużnik chiński  (Cordyceps sinensis)

Cordyceps jest rodzajem grzyba pasożytniczego, który rośnie na larwach owadów. Do tej pory odkryto ponad 350 gatunków tego grzyba, jednak od 1964 roku zaledwie Cordyceps sinensis został oficjalnie zarejestrowany jako ziołowy lek w chińskiej farmakopei. Cordyceps, znany w Chinach jako Dongchongxiacao, jest stosowany od ponad 300 lat i jest jednym z najbardziej znanych tradycyjnych chińskich grzybów leczniczych. W Chinach znajduje się w glebie łąk na wysokości 3500-5000 m n.p.m., głównie w prowincji Qinghai, Tybet, Sichuan, Yunnan i Gansu.  Ekstrakt z grzyba leczniczego Cordyceps zawiera znaczną ilość składników aktywnych, które obejmują  nukleozydy (adenozyna, kordycepina), aminokwasy, wolne kwasy tłuszczowe, witaminy (B1, B2, B12, E i K), składniki mineralne, sterole (ergosterol, beta-sitosterol) oraz polisacharydy (beta-glukan). Cordyceps zawiera nie tylko duże ilości polisacharydów, a także zawiera znaczną ilość D-mannitolu, zwanego również kwasem kordycepinowym.

Jedną z najbardziej niewątpliwych korzyści zdrowotnych płynących ze spożywania cordycepsu jest jego zdolność do znacznego zwiększania poziomu energii i stymulowania metabolizmu. Cordyceps zwiększa ilość pobranego tlenu w organizmie, a tym samym zwiększa produkcję energii komórkowej. Jak wspomniano wcześniej, cordyceps jest w stanie zwiększyć ilość tlenu pobieraną przez płuca, co jest korzystne zarówno dla sportowców, jak i dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego, takie jak astma, czy przewlekłe zapalenie oskrzeli. Zwiększone spożycie tlenu zapobiega niewydolności oddechowej i osłabieniom, ponadto pomaga lepiej dotlenić kończyn organizmu, które w efekcie działają sprawniej. Badania naukowe wykazały, że osoby stosujące preparaty z cordycepsu są znaczniej mniej narażone na choroby układu sercowo-naczyniowego, co wiąże się z właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwskurczowymi tego grzyba, które mogą zapobiec arytmii serca i innym komplikacjom. Ponadto, cordyceps obniża poziom "złego" cholesterolu, a podwyższa poziom "dobrego" cholesterolu we krwi skutecznie chroniąc nasze serce i inne narządy przed gromadzeniem się blaszki miażdżycowej i może zmniejszyć ryzyko miażdżycy, ataku serca, bądź udaru mózgu.

Niektóre z unikalnych związków biochemicznych występujących w C. sinensis mają zdolność hamowania niekontrolowanego wzrostu i podziału komórek, a tym samym zapobiegają gromadzeniu się komórek nowotworowych. Łączy się to z aktywności antyoksydacyjną cordycepsu, która wspomaga eliminację wolnych rodników z organizmu. Oprócz tego, C. sinensis stymuluje produkcję komórek NK (natural killer) będących pierwszą linią obrony organizmu przed zakażeniami i chorobami, a także aktywuje odpowiedź immunologiczną, która wzmacnia układ odpornościowy. Ponadto, cordyceps poprawia funkcjonowanie zarówno wątroby, jak i nerek, chroniąc te narządy przed przewlekłymi chorobami, a także wykazuje właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Badania wykazują, że spożywanie C. sinensiswywołuje efekt podobny do działania leków przeciwdepresyjnych wywołując uczucie jasności umysłu i lepsze rozróżnianie bodźców. Zawarty w cordycepsie ergosterol jest prekursorem witaminy D2, która odpowiada za zdrowe kości i zapobiega rozwojowi ostoporozy. Co więcej, wzbogacenie diety w cordyceps zwiększa libido i aktywność seksualna u mężczyzn i kobiet, zwiększa liczbę plemników w spermie, a także jest pomocne w walce z bezpłodnością. 

Składniki lecznicze zawarte w ekstrakcie z grzyba Cordyceps:

Ekstrakt z grzyba leczniczego Cordyceps zawiera znaczną ilość składników aktywnych. Mowa tutaj o witaminach (B1, B2, B12, C i E) oraz pierwiastkach (cynk, magnez, potas, selen i żelazo). Ponadto Cerdyceps posiada siedemdziesiąt siedem mikro i makroelementów, a także unikalne substancje takie jak: kwas cordyceptic (D-mannitol), kordycepina (adenozyna) oraz polisacharydy immunomodulujące (beta-D-glukan).

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 3 tabletki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1200mg ekstraktu z grzyba Cordyceps Sinensis

120 mg skrobia ziemniaczana – substancja rozsadzająca

30mg stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca

 Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut

zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 3 tabletki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 tabletek po 450 mg = 40,50g

Ważne dla alergików i wegetarian:

Nasze tabletki są wolne od substancji pochodzenia zwierzęcego, nie zawierają cukru, glutenu, sztucznych aromatów, barwników i konserwantów.

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...