Realizacja zamówienia: 3 dni

Składnik odżywczy 1 kapsułka 2 kapsułki 3 kapsułki 4 kapsułki
Ekstrakt z pestek winogron 400mg 800mg 1200mg 1600mg
w tym proantocyjanidyny (OPC) 380mg 760mg 1140mg 1520mg

Skład: ekstrakt z pestek winogron, hydroksypropylometyloceluloza

Sposób użycia: do 4 kapsułek dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zróżnicowanej i zrównoważonej

diety i zdrowego trybu życia.

Informacje ogólne:

Winogrona są owocami winorośli właściwej (Vitis vinifera L.), które znajdują zastosowanie jako surowiec do produkcji win oraz produktów winopochodnych. Produktem odpadowym powstającym w trakcie procesu produkcyjnego są pestki, z których izoluje się naturalne antyoksydanty stosowane w produkcji suplementów diety. Każda część winorośli może być wykorzystywana w celu poprawy zdrowia, jednak uważa się, że to właśnie ekstrakt z pestek winogron wykazuje najlepsze właściwości terapeutyczne. Ekstrakt z pestek winogron charakteryzuje się bardzo silną aktywnością przeciwutleniającą, ponieważ zawiera unikalny kompleks oligomerycznych proantocyjanidyn (OPC), który składa się z bioflawonoidów i polifenoli oraz posiada wysoką aktywność biologiczną. Ekstrakt z pestek winogron zawiera 95% najlepszej jakości OPC, substancji, której działanie jest około 50 razy silniejsze niż witaminy E oraz około 20 razy silniejsze niż witaminy C.

Kompleks OPC jest łatwo wchłaniany, dzięki czemu wzmacnia i wydłuża czas działanie innych przeciwutleniaczy oraz pozostałych składników odżywczych. OPC pomaga organizmowi w syntezie glutationu, głównego przeciwutleniacza,  który chroni cząsteczki DNA oraz poprawia działanie układu odpornościowego. Oprócz tego, OPC zwiększa wewnątrzkomórkowe stężenie witaminy C i wzmacnia naczynia włosowate, a tym samym poprawia krążenie krwi utlenowanej w całym organizmie.     Te przeciwutleniacze działają również jako tarcza ochronna dla kolagenu w stawach i skórze przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i przedwczesnym starzeniem się organizmu Dzięki zdolności OPC do wiązania się z kolagenem w ścianach naczyń krwionośnych naczynia włosowate stają się silniejsze i bardziej elastyczne,  a także poprawia się krążenie i ciśnienie krwi. OPC zazwyczaj poprawia elastyczność stawów i zakres ruchu oraz redukuje zmarszczki i zwiotczenie skóry, co z czasem daje jej bardziej młodzieńczy wygląd. Ponadto, silne działanie przeciwutleniające ekstraktu z pestek winogron chroni skórę przed oparzeniami i uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV, natomiast ściany naczyń krwionośnych stają się bardziej odporne na stres zapalnym, a mózg mniej narażony na niedotlenienie. Ze względu na te korzyści wykazano, że ekstrakt z pestek winogron może zapobiegać nadciśnieniu tętniczemu, chronić przed demencją oraz chorobami układu sercowo-naczyniowego, m.in. przed zmianami miażdżycowymi.

Okazuje się, że kompleks OPC zapobiega stanom zapalnym, ponieważ ogranicza produkcję histaminy wywołującej objawy alergiczne, dzięki czemu pomaga kontrolować reakcje alergiczne, np. katar sienny, pokrzywka. OPC jest silnym środkiem przeciwzapalnym, który hamuje uwalnianie enzymów rozkładających, w tym kolagenazy, proteazy i elastazy, które powodują uszkodzenia tkanek miękkich, a także blokuje odpowiedź zapalną po kontuzji i przyspiesza gojenie. Wykazano, że ekstrakt z pestek winogron może poprawiać wytrzymałości kości na urazy oraz wspierać proces tworzenia kości, a także poprawiać funkcjonowanie oczu, co zapobiega retinopatii cukrzycowej oraz zwyrodnieniu plamki żółtej.

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...