Realizacja zamówienia: 3 dni

zalecana do spożycia dzienna porcja: 3 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1500 mg L-Karnityny-L-Tartrat (LCLT)

300mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka) 

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut

zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 3 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 600 mg = 54g

Informacje o produkcie:

L-karnityna-L-tartrat (LCLT)

Karnityna jest organicznym związkiem chemicznym syntetyzowanym w wątrobie i nerkach z dwóch aminokwasów, tj. lizyny i metioniny z udziałem żelaza, witaminy C, B6 i niacyny, a zbyt mały poziom któregoś z tych składników ogranicza zdolność wytwarzania L-karnityny w organizmie. Największa ilość karnityny (90%) znajduje się w mięśniach szkieletowych i mięśniu sercowym, a pozostałe 10% można znaleźć w mózgu, nerkach i innych narządach, natomiast u mężczyzn może gromadzić się również w nasieniu. Karnityna może być dostarczana wraz z pożywieniem. Duże ilości tego związku znajdują się w czerwonym mięsie, a im barwa mięsa jest bardziej czerwona, tym wyższe stężenie karnityny, ponadto jej mniejsze ilości możemy znaleźć w rybach, drobiu, czy też produktach mleczarskich. Produkty pochodzenia roślinnego zawierają znikome ilości karnityny, dlatego suplementacja L-karnityny jest bardzo ważna dla osób stosujących dietę wegetariańską.  L-karnityna ma kluczowe znaczenie dla produkcji energii w każdej z komórek naszego ciała, ponieważ transportuje tłuszcz w postaci kwasów tłuszczowych do mitochondriów i tam przetwarza go na energię. Bez L-karnityny prawidłowe spalanie tłuszczu nie jest możliwe.

Doustne przyjmowanie L-karnityny nie zawsze przynosi spodziewane efekty, jednakże jej nowa, bardziej obiecująca forma - L-karnityna-L-tartrat (LCLT) - poprawia i stabilizuje korzystne działanie L-karnityny na organizm, m.in. zwiększa stężenie karnityny w mięśniach, usprawnia pozyskiwanie energii z kwasów tłuszczowych i zapobiega gromadzeniu się zapasów tłuszczu. Producenta LCLT, firma Lonza Inc., wykazał, że doustna suplementacja tego związku zmniejsza ilość uszkodzeń tkanki mięśniowej wywołanej wysiłkiem fizycznym. Podejrzewa się, że mniejsze uszkodzenia mięśni zwiększają liczbę nienaruszonych receptorów hormonalnych, które mogą wchodzić w interakcje z hormonami anabolicznymi, a tym samym stwarzają lepsze warunki dla wzrostu mięśni. Ponadto odkryto, że przyjmowanie LCLT może doprowadzać do mniejszego zużycia glikogenu mięśniowego oraz obniżenia zawartości kwasu mlekowego w mięśniach, co w rezultacie prowadzi do polepszenia sprawności i wydajności fizycznej. LCLT wykazuje korzystne działanie na metabolizm lipidów oraz zwiększa zdolność pochłaniania tlenu przez organizm (VO2max).

Oprócz wyżej wymienionych właściwości, LCLT wykazuje silne działanie przeciwutleniające oraz przynosi pewne korzyści dla mięśnia sercowego. Głównym "paliwem" dla serca są kwasy tłuszczowe, dlatego problemy zdrowotne tego narządu zawsze wiążą się z niskim poziomem karnityny. Naukowcy odkryli, że suplementacja tego związku może zmniejszać rozwój dusznicy bolesnej o około 40% oraz komorowego zaburzenia rytmu serca o około 65%. Co ciekawsze, odkryto, że LCLT bierze udział w promowaniu wzrostu włosów, ponieważ dostarcza energię również do mieszków włosowych

Polecamy