Realizacja zamówienia: 3 dni

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 kapsułkiSkład zalecanej dziennej porcji do spożycia:500 mg ekstraktu z owoców ostropestu plamistego (silybum marianum) standaryzowanego na zawartość 80% sylimaryny 
200mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)Ostrzeżenia i przechowywanie:Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.Sposób użycia: 2 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.Zawartość netto: 60 kapsułek po 350 mg = 21g

Ostropest plamisty (Silybum marianum)

Ostropest plamisty jest roczną lub dwuletnią rośliną należąca do rodziny astrowatych (Astreaceae). Roślina pochodzi z terenów Europy Południowej i Azji Zachodniej, ale jako "chwast" można ją znaleźć praktycznie w dowolnym miejscu na świecie. Ostropest jest dość łatwy do rozpoznania, ponieważ jego kwiaty mają charakterystyczną purpurową barwę, natomiast liście są błyszczące i białoplamiste o silnie kolczastych brzegach. Roślina ta była wykorzystana przez ponad 2000 lat. Grecki lekarz i botanik Dioscorides w roku 40 n.e. pierwszy opisywał pozytywny wpływ ostropestu na wątrobę oraz pęcherzyk żółciowy. Silybum marianum jest obecnie uprawiany w dużych ilościach w wielu krajach świata, ponieważ znajduje zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym, głównie w środkach leczniczych na wątrobę.

Surowcem leczniczym są owoce ostropestu, w których roślina kumuluje sylimarynę. Sylimaryna to zbiorcze określeniem grupy flawonolignanów, czyli związków zaliczanych do flawonoidów, które są stosunkowo rzadko spotykane w świecie roślin.Sylimaryna jest przeciwutleniaczem, który hamuje działanie wolnych rodników i zapobiega uszkodzeniom oksydacyjnym, a także chroni wątrobę przed działaniem toksyn oraz wspomaga jej regenerację. Aktywny składnik ostropestu (sylimaryna) wspomaga naprawę komórek wątroby uszkodzonych przez  substancje toksyczne, leki i alkohol, ponieważ stymuluje syntezę białek oraz zmienia zewnętrzną warstwę komórek wątroby. Sylimaryna możne zmniejszać stany zapalne wątroby, zwłaszcza wirusowego zapalenia wątroby typu C. Ostropestu bardzo często stosuje się w leczeniu alkoholowego zapalenia wątroby, alkoholowego stłuszczenia wątroby oraz marskość wątroby. Stosowanie ostropestu poprawia czynność wątroby i zwiększa przeżywalność u osób z marskością wątroby lub przewlekłe zapalenie wątroby. Tradycyjnym zastosowaniem Silybum marianum było leczenie w przypadku zatrucia grzybami Amanita phalloides, które niszczą wątrobę i jest to tak skuteczna metoda, że znajduje zastosowanie nawet we współczesnej medycynie.

Sylimaryna może pozytywnie wpływać na ochronę przeciwsłoneczną skóry i zmniejszać ryzyko zachorowań skóry. Sylimaryna może mieć również pozytywny wpływ na obniżanie poziomu cholesterolu we krwi, kontrolowanie poziomu cukru we krwi, a także może chronić glutationu przed wyczerpaniem.

Uzyskanie pożądanego efektu terapeutycznego zapewni stosowanie standaryzowanego wyciągu z ostropestu zawierającego 70-80% sylimaryny. Sylimarynę należy przyjmować doustnie w dawce 100-200 mg przynajmniej 1 raz dziennie.