Realizacja zamówienia: 3 dni

KWAS L-ASKORBINOWY 1KG

Gatunek CZYSTY DO ANALIZY - CZDA (zanieczyszczenia niewykrywalne typowymi metodami analiz chemicznych)


Witamina C to potoczna nazwa kwasu L-askorbinowego, który bezdyskusyjnie odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu.

Witamina C odpowiada za zachowanie prawidłowego potencjału oksydacyjnego w komórkach.

Witamina C , dzięki szerokiemu wachlarzowi swoich prozdrowotnych właściwości znalazła zastosowanie w branży farmaceutycznej ale także w kosmetycznej, gdzie stała się ważnym składnikiem preparatów do pielęgnacji naszej skóry.

Niedobór Witaminy C w naszym organiźmie może skutkować takimi przypadłościami jak: szkorbut, zapalenie dziąseł, wtórne infekcje, bóle mięśni i stawów, problemy z gojeniem się ran oraz uszkodzeniem naczyń krwionośnych.

Zbyt duże spożycie Witaminy C nie jest toksyczne dla organizmu, ale może skutkować takimi dolegliwościami jak ból żołądka, nudności, rozwolnienie. Nadmiar Witaminy C jest wydalany wraz z moczem.

Witamina C - kwas L-askorbinowy to związek, którego pozytywne właściwości są wykorzystywane nie tylko w medycynie, ale także w przemyśle kosmetycznym. Witamina C "od zawsze" jest znana z tego, że wspomaga odporność organizmu. Niewielu z nas wie, że Witamina C jest skutecznym przeciwutleniaczem hamującym procesy starzenia ( także skóry ), dodatkowo poprawia pracę układu krążenia.

Wbrew powszechnym przesądą Witamina C dużo lepiej działa profilaktycznie niż leczy trające już infekcje czy przeziębienie. Na podstawie badań przeprowadzonych w 2007 roku stwierdzono, że profilaktyczne spożywanie Witaminy C ogranicza ryzyko zachorowania o ok. 50 % , natomiast stosowana podczas infekcji / przeziębienia skraca czas trwania choroby zaledwie o ok. 7 %.Zalecana jest przede wszystkim osobą ciężko pracującym oraz sportowcom poddawanym długotrwałemu i męczącemu treningowi..

Niedobór Witaminy C w organiźmie może przyczynić się do wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Najczęstszymi efektami niedoboru kwasu l-askorbinowego w organiźmie jest osłabienie naczyń włosowatych, rozwój niedokrwistości, rozwój szkorbutu, astmy oraz zmian w układzie kostnym.

Głównymi objawami niedoboru Witaminy C w organiźmie to: bóle mięśni i stawów, osłabienie, szybkie męczenie się, trudności w gojeniu się ran, brak apetytu, krwawienie dziąseł oraz skłonność do występowania siniaków.

Zapotrzebowanie organizmu na Witaminę C wzrasta zwłaszcza przy ciężkim, długotrwałym wysiłku fizycznym, podczas wymiotów, nieprawidłowej pracy jelit, braku łaknienia, ale także u osób starszych, cukrzyków oraz osób żyjących pod wływem silnego stresu.

Właściwości fizyczne i chemiczne


Forma: ciało stałe
Kolor: biały
Zapach: bez zapachu
pH: około 2,2 – 2,5 (50 g/l H2O, 20°C)
Temperatura topnienia:189 – 192°C
Temperatura wrzenia: rozkład >192°C
Temperatura samozapłonu: 380°C
Temperatura zapłonu: brak danych
Granice wybuchowości: brak danych
Ciśnienie pary: brak danych
Gęstość: ~1,65g/cm?
Ciężar nasypowy: około 500 – 900 kg/m?
Rozpuszczalność:
w wodzie: 330 g/l (24°C)
w rozpuszczalnikach organicznych:
w etanolu: 20 g/l (20°C)

Masa netto:
1000 g (1 kg)