Realizacja zamówienia: 3 dni

Olej kokosowy (444 ml) - organiczny z Filipin

Tradycyjna dieta mieszkańców wysp Pacyfiku składa się z dużych ilości kokosa, a u osób stosujących taką dietę występuje niska zachorowalność na choroby serca i nadwagę. Olej kokosowy Organic Extra-Virgin firmy Nutiva w przeciwieństwie do wielu innych organicznych olejów kokosowych, które mają lekko kwaskowaty, mdły lub ostry smak jest przetwarzany zaraz po zbiorach świeżych kokosów na Filipinach. Proces przetwarzania stosowany przez firmę Nutiva zapobiega fermentacji i pomaga zachować naturalnie łagodny i słodki smak. Jest wytłaczany na zimno, dlatego zachowuje cenne substancje odżywcze i tłuszcze. W procesie produkcji nie są stosowane żadne wybielacze ani substancje środków chemicznych.

 

Otrzymuje się najczystszy, biały, kremowy, świeży smak i zapach nierafinowanych kokosów bez dodatków chemikaliów.
Olej kokosowy firmy Nutiva rozpuszcza się już w temp. 24°C a w niższej temperaturze powraca do stałej postaci.

 

Olej kokosowy daje wiele korzyści dla zdrowia dzięki zawartym kwasom tłuszczowym omega. Kwas laurynowy, stanowi ok. 50% oleju kokosowego. Jest to rzadki średniołańcuchowy kwas tłuszczowy występujący w mleku kobiet karmiących.
Olej kokosowy firmy Nutiva jest idealny do smażenia (do 180°C), pieczenia oraz jako doskonały dodatek do pieczywa, warzyw, lub popcornu. Posiada również korzystne działanie na skórę jako kojący olejek do masażu i ciała dla suchej i zniszczonej skóry, szczególnie po opalaniu. Może być stosowny do  demakijażu, nawilżania i ukojenia suchej lub podrażnionej skóry. Można go również nakładać na włosy jak preparat odżywiający i nawilżający.

Posiada certyfikat organiczny i non-GMO

Tłoczony na zimno

Nierafinowany

Bez substancji chemicznych

Niefermentowany

Nie wybielany

Bez dodatków zapachowych

Nieutwardzony

Bez rozpuszczalników

 

Pochodzenie:

Filipiny

Polecamy