Poprawić pracę serca

Hawthorn - poprawia pracę serca

Znalazłem wiele ciekawych badań klinicznych, które zostały wykonane przez Uniwersytet Maryland Medical Center. Badania na ludziach, jak i na zwierzętach wykazały, iż regularne spożywanie owoców Hawthorn pomaga kontrolować wysokie ciśnienie krwi oraz obniżyć poziom cholesterolu. Ponadto owoce te usuwają złogi tętnicze.

Wcześniej wspomniany Uniwersytet wykonał również badania na ludziach w celu sprawdzenia wpływu tych owoców na prawidłową pracę serca przy niewydolności lub nadciśnieniu. Do wykonania tego badania zebrano grupę ludzi z niewydolnością serca lub z nadciśnieniem. Każdy z pacjentów przyjmował 900 mg ekstraktu z owoców Hawthorn przez okres dwóch miesięcy. Efekty były znakomite! Okazało się, iż ekstrakt ten był tak samo silny co niskie dawki leku o nazwie kaptopryl (lek na obniżenie ciśnienia i leczenia niewydolności serca).

Uniwersytet ten przeprowadził jeszcze inne badanie, które zostało ukierunkowane na sprawdzenie wpływu ekstraktu z owoców Hawthorn na nadciśnienie tętnicze. W tym badaniu grupa naukowców zebrała osoby cierpiące na nadciśnienie. Pacjenci przyjmowali 1200 mg ekstraktu dziennie, po 2 miesiącach wykonano szczegółowe badania. Po tym okresie pacjenci mieli niższe ciśnienie, a najlepsze efekty osiągnięto w grupie pacjentów, którzy poza nadciśnieniem mieli również cukrzycę typu 2.

Ekstrakt ten pomaga również przy bólu w klatce piersiowej. W celu potwierdzenia tej tezy naukowcy przeprowadzili badanie na grupie 60 pacjentów. Po 3 tygodniach stosowania pacjenci nie skarżyli się na ból w klatce, który spowodowany był nieprawidłowym przepływem krwi.

Ekstrakt z Hawthorn znajdziesz w kliknij tutaj.