Wyjść z uzależnień

Kudzu - Naukowa publikacja Prof. dr hab. med. Jana Niedworoka.

Na temat tej rośliny wydano bardzo ciekawą publikację medyczną opracowaną przez Prof. dr hab. med. Jana Niedworoka (Akademia Medyczna w Łodzi). W publikacji tej znalazły się ważne badania doświadczalne, które wykazały, iż korzeń kudzu istotnie wpływa na cały układ naczyniowo-sercowy, a mianowicie zmniejsza zapotrzebowanie tlenu przez serce i poszerza naczynia wieńcowe (niweluje zmiany miażdżycowe). Co ciekawe badania dowiodły, iż spożywanie kudzu pozwala zmniejszyć obszar martwicy serca po zawale, dzieje się tak poprzez poprawę metabolizmu w tych fragmentach, gdzie wystąpił zawał. Ponadto korzeń kudzu zmniejsza stężenie katecholamin we krwi, co zmniejsza stężenie stresu, lęku i strachu.

Badania doświadczalne wykazały również, iż korzeń ten ma właściwości silnie hamujące agregację płytek krwi, co pozwala zniwelować niewydolność wieńcową. Badania kliniczne wykazały wysoką skuteczność w niwelowaniu bólu głowy, a także migren. Na 220-osobowej grupie zaobserwowano w 72% przypadków wyregulowanie ciśnienienia tętniczego po 4 tygodniowym stosowaniu suchego wyciągu z kudzu.

Kudzu posiada jeszcze jedną właściwość, a mianowicie wspiera leczenie nałogu alkoholowego. Dzieje się tak poprzez modyfikację dehydrogenazy alkoholowej, która zatrzymuje rozkład spożytego alkoholu do aldehydu octowego, ponadto korzeń podnosi stężenie dopaminy oraz serotoniny w efekcie czego nie czujemy chęci spożycia alkoholu. 

Sprawdzone kudzu znajdziesz w kliknij tutaj